УПРАВЛІННЯ КАДРОВИМИ РИЗИКАМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ НАРОЩЕННЯ КАДРОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ

Ключові слова: кваліфіковані працівники, кадрові ризики, кадровий потенціал, кадровий дефіцит

Анотація

Вступ. У статті розглянуто окремі аспекти управління кадровими ризиками у меблевій сфері у післявоєнний період. Ідентифіковано основні причини, що перешкоджають меблевому бізнесу та з`ясовано, що найбільшою проблемою є відсутність кваліфікованих працівників. Досліджено, що до перспектив нарощення кадрового потенціалу України меблевої галузі в післявоєнний період можна віднести короткотермінові та бюджетні спецкурси із навчання вузько кваліфікованих працівників із подальшим їх працевлаштуванням. Мета. Основною метою даного дослідження є проведення усестороннього та комплексного аналізу існуючої ситуації на ринку праці і вивчення можливостей подолання кадрового голоду у меблевій сфері України завдяки проєктам перенавчання. Матеріали і методи. З метою нарощення кадрового потенціалу України меблевої галузі Українською Асоціацією меблевиків із керівниками меблевих підприємств укладено угоди про партнерство щодо конкурентоспроможності. Проєкт реалізується у рамках Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» та спрямований на допомогу українському виробнику меблів, створити та заповнити нові робочі місця шляхом надання технічної допомоги для участі меблярів в тренінговому курсі «Супер роботодавець». Тренінговий курс «Супер роботодавець» – це спеціальний курс, щоб допомогти українським меблярам підвищити свою привабливість для потенційних працівників та заповнити нові робочі місця. Результати. У статті на основі проведеного аналізу з`ясовано, що кожен продуцент меблевої галузі в рамках даного проєкту, окрім участі у тренінговому курсі «супер роботодавець», зможе налагодити ділові контакти з випускниками навчального центру «Школа меблевика», який готує операторів верстатів та конструкторів меблів з метою збільшення можливостей їхнього працевлаштування в меблевій індустрії та заручитись подальшою підтримкою у спілкуванні з потенційними працівниками та в обговоренні питань, які розглядаються на курсі «Супер роботодавець». Перспективи. У статті містяться рекомендації для керівників меблевих підприємств яким чином задовільнити дефіцит вузькоспеціалізованих кадрів за допомогою короткотермінових та бюджетних спецкурсів.

Посилання

Бучинська Т.В. Конкурентоспроможність персоналу як основний чинник підвищення ефективності діяльності підприємства. Науковий вісник Ужгородського національного університету. 2016. Вип. 10(1). С. 74–77.

Крушельницька О.В. Управління персоналом: навч. посіб. Київ, 2003. 296 с.

Крючко О.С. Теоретичні аспекти кадрової політики на підприємстві в сучасних умовах. Науковий вісник Полтавського університету економіки і торгівлі. 2011. № 4(2). С. 275–279.

Стец В.А. Менеджмент персоналу: навч. посіб. для студентів економічних спеціальностей. Тернопіль : Лілея, 1996. 180 с.

Удовенко Т.С. Формування ефективної кадрової політики на підприємстві. Формування ринкових відносин в Україні. 2014. № 3. С. 125–127.

Українська Асоціація Меблевиків. УАМ в обличчях: в умовах нинішнього «кадрового голоду» компанія «Морган Феніче» має намір вже цьогоріч прирости трьохстами новими працівниками. Як вирішуватиметься це амбітне завдання, у розповіді виконавчого директора Наталії Рутковської. URL: https://uafm.com.ua/uam-v-oblychchyah-v-umovah-nynishnogo-kadrovogo-golodu-kompaniya-morgan-feniche-maye-namir-vzhe-tsogorich-pryrosty-trohstamy-novymy-pratsivnykamy-yak-vyrishuvatymetsya-tse-ambitne-zavdannya-u-rozpovi/

Українська Асоціація Меблевиків. Розвиток української меблевої галузі у 2023 році. URL: https://uafm.com.ua/rozvytok-ukrayinskoyi-meblevoyi-galuzi-u-2023-rotsi/

Українська Асоціація Меблевиків. Школа меблевика. URL: https://school.uafm.com.ua/#program

Шаповал О.А. Кадрова політика та шляхи її покращення. Економіка і суспільство. 2017. Вип. 9. С. 712–715.

Buchynska T.V. (2016). The competitiveness of personnel as the main factor in increasing the efficiency of the enterprise. Scientific Bulletin of the Uzhhorod National University. Issue 10(1). P. 74–77.

Krushelnytska O.V. (2003). Personnel management: education. manual. Kyiv, 296 p.

Kryuchko O.S. (2011). Theoretical aspects of personnel policy at the enterprise in modern conditions. Scientific Bulletin of the Poltava University of Economics and Trade. No. 4(2). P. 275–279.

Stets V.A. (1996). Personnel management: education. manual for students of economic specialties. Ternopil: Lileya, 180 p.

Udovenko T.S. (2014). Formation of an effective personnel policy at the enterprise. Formation of market relations in Ukraine. No. 3. P. 125–127.

Ukrainska Asotsiatsiia Meblevykiv. UAM v oblychchiakh: v umovakh nynishnoho «kadrovoho holodu» kompaniia «Morhan Feniche» maie namir vzhe tsohorich pryrosty trokhstamy novymy pratsivnykamy. Yak yrishuvatymetsia tse ambitne zavdannia, u rozpovidi vykonavchoho dyrektora Natalii Rutkovskoi. Available at: https://uafm.com.ua/uam-v-oblychchyah-v-umovah-nynishnogo-kadrovogo-golodu-kompaniya-morgan-feniche-maye-namir-vzhe-tsogorich-pryrosty-trohstamy-novymy-pratsivnykamy-yak-vyrishuvatymetsya-tse-ambitne-zavdannya-u-rozpovi/

Ukrainska Asotsiatsiia Meblevykiv. Rozvytok ukrainskoi meblevoi haluzi u 2023 rotsi. Available at: https://uafm.com.ua/rozvytok-ukrayinskoyi-meblevoyi-galuzi-u-2023-rotsi/

Ukrainska Asotsiatsiia Meblevykiv. Shkola meblevyka. Available at: https://school.uafm.com.ua/#program

Shapoval O.A. (2017). HR policy and ways to improve it. Economy and society. Issue 9. P. 712–715.

Переглядів статті: 5
Завантажень PDF: 3
Опубліковано
2024-08-26
Як цитувати
Галиняк, Л., & Співак, С. (2024). УПРАВЛІННЯ КАДРОВИМИ РИЗИКАМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ НАРОЩЕННЯ КАДРОВОГО ПОТЕНЦІАЛУ. Економіка та суспільство, (66). https://doi.org/10.32782/2524-0072/2024-66-95
Розділ
ЕКОНОМІКА