АНАЛІЗ ВІДМІННОСТЕЙ І ЇХ ПРИЧИН У РЕГІОНАЛЬНОМУ ЕКОНОМІЧНОМУ РОЗВИТКУ КИТАЮ

Ключові слова: регіональний розвиток, національна економіка, розподіл ресурсів, регіони, управління

Анотація

Проблеми регіонального розвитку в усьому світі мають першорядне значення для сталого розвитку економіки всієї країни. Увага до них прикута не тільки в Україні, і, вирішуючи питання територіального розподілу добробуту, ресурсів, виробництва, багато країн вивчають і спираються на досвід Китаю. У даній статті розглянуті питання економічного розвитку регіонів Китаю в їх природно-кліматичної та економічної нерівномірності, різної частки пріоритетності розвитку з точки зору державного регулювання та фінансування. Проаналізовано та вивчені динаміку зростання ВВП східного, центрального і західного регіонів. Відзначено, що незважаючи на тенденцію збільшення зростання ВВП, які спостерігаються в цілому по країні, розвиток регіонів здійснюється нерівномірно і східний регіон лідирує за цими показниками. Проаналізовано динаміку зростання ВВП на душу населення, що так само підтвердило гіпотезу про нерівномірність розподілу добробуту всередині країни. Розглянуто тенденції зовнішньої торгівлі позначення регіонів, показало ще більші диспропорції в динаміці розвитку. Класифіковано основні причинні, що викликають диспропорції регіонального розвитку, серед яких економічні, фактори політичного управління та регулювання, чинники географічного розташування, наявності природних ресурсів і привабливості для іноземних і внутрішніх інвестицій. Помічено, що Китай дотримується тенденції відкритої економіки з метою залучення іноземних інвестицій в регіони, однак сприятливе географічне положення східного регіону визначає його лідерство за багатьма показниками, хоча поступово цей розрив скорочується. Визначено напрямки подальшого більш скоординованого розвитку регіонів з урахуванням наявних соціально-економічних та географічних особливостей для оптимізації та усунення дисбалансу розвитку і нерівності з точки зору економічної і соціальної ефективності. Проведення дослідження підкріплювалося методами аналізу, синтезу, графічним і монографічним методами, теоретичною базою дослідження послужили наукові публікації китайських вчених і фахівців в області регіональної економіки і регіонального розвитку.

Посилання

Wang Yihan. Multi-scale analysis of China's regional economic development differences and their causes [J]. China Market, 2014(42):13.

Yuan Dongliang. A Review of Research on Regional Economic Development and Regional Economic Differences in China [J]. Economic Perspective, 2020(4):137.

Chen Jianjun, Huang Jie. 70 Years of Regional Economic Development in New China: The Road to High-quality Development [J]. Journal of Anhui University (Philosophy and Social Sciences Edition), 2020(4):144.

Li Zongyuan. Analysis and Countermeasures of Regional Economic Growth Differences in China [J]. Economic Research Guide, 2014(25):80.

Shao Yuanchun, Lu Junbo, Luo Xiaoyun. A multi-scale analysis of China's regional economic development differences and their causes [J]. Economic Forum, 2018:45.

Gao Yu. China's regional export-oriented economic development: difference, problem, countermeasure [J]. Regional Development, 2010:194.

Zhang Jizhe. The reasons for the differences in China's regional economic development [J].Times Finance, 2016(2):20.

Переглядів статті: 287
Завантажень PDF: 166
Опубліковано
2021-04-27
Як цитувати
Дяченко, О., & Цзясинь, Ю. (2021). АНАЛІЗ ВІДМІННОСТЕЙ І ЇХ ПРИЧИН У РЕГІОНАЛЬНОМУ ЕКОНОМІЧНОМУ РОЗВИТКУ КИТАЮ. Економіка та суспільство, (26). https://doi.org/10.32782/2524-0072/2021-26-70
Розділ
ЕКОНОМІКА