ВИКОРИСТАННЯ ЕКРАПОЛЯЦІЇ ДЛЯ ПРОГНОЗУВАННЯ ЦІНОУТВОРЕННЯ БІТКОЇНА

Ключові слова: економіка, крипто, криптовалюти, BTC, екстраполяція, апроксимація

Анотація

У цій статті досліджується актуальне завдання прогнозування цін на криптовалюту, зокрема біткоїн, використовуючи математичні методи екстраполяції. Стаття розпочинається зі сформульовання загальної проблеми, яка полягає в розробці прогнозних моделей для точного передбачення майбутніх цін на криптовалюту в різні періоди часу, від короткострокових (години до днів) до довгострокових (тижні, місяці або навіть роки). В стислому, задача передбачення цін на криптовалюту включає збір та попередню обробку даних, вибір та навчання прогностичних моделей, оцінку їхньої ефективності та впровадження їх у практику, при цьому враховуючи аспекти управління ризиками та етичні вимоги. Ця задача є багатодисциплінарною і вимагає спеціалістів у галузі науки про дані, фінансів та знань у сфері криптовалютних ринків. Стаття наголошує на обмеженому обсязі наукових робіт, присвячених вивченню криптовалют та математичних моделей у цьому контексті. Один із згаданих дослідників - Раліца Петкова, разом з іншими співавторами - Джетіном Абрахамом, Деніелом Хігдоном, Джеком Нельсоном та Хуаном Ібарра - вказує на актуальність цієї теми. У статті наголошується, що, незважаючи на можливість використання екстраполяції для прогнозування цін на криптовалюту, існують кілька невирішених викликів та обмежень, пов'язаних з цим підходом. Зокрема, висвічуються особливості криптовалютних ринків, такі як їхня нелинійність, волатильність, чутливість до сентименту та новин, а також постійно змінюючийся характер. Дослідники і практики продовжують працювати над вдосконаленням моделей передбачення та вирішенням цих викликів за допомогою поєднання методів, таких як машинне навчання, аналіз сентименту та фундаментальний аналіз. Головна мета статті – продемонструвати можливість використання математичних методів, зокрема екстраполяції, для прогнозування цін на біткоїн. Для підтвердження правильності вибраних методів, проводиться аналіз річного тренду цін на біткоїн та застосування лінійних і поліноміальних методів екстраполяції. Результати представлені у вигляді графічних відображень, що виявляють певну кореляцію з реальними цінами, але також помітні відхилення, особливо під час несподіваних коливань цін.

Посилання

4 Approximate Methods. (1968). Mathematics in Science and Engineering, 135–208. DOI: 10.1016/s0076-5392(08)62566-7

Lienard A., Rev. Gen. Elec. 37, 901 (1928).

Davies, T.V., and James, E.M., Nonlinear Differential Equations, AddisonWesley, Reading, Massachusetts, 1966.

Goursat, E.V., Hedrik, E.R., and Dunkel, O., A Course in Mathematical Analysis, Vol. 11, Part 11, Differential Equations. Ginn, Boston, Massachusetts, 1917.

Ince, E. L., Ordinary Differential Equations, Dover, New York, 1956.

Sidi, A. (2017). Vector Extrapolation Methods with Applications. The USA: Society for Industrial and Applied Mathematics.

Cabay, S., Jackson, L. W. (1975). A Polynomial Extrapolation Method for Large Systems of Linear Equations. Canada: University of Alberta, Department of Computing Science.

Переглядів статті: 47
Завантажень PDF: 27
Опубліковано
2023-08-29
Як цитувати
Мацкевич, Д., & Грановська, І. (2023). ВИКОРИСТАННЯ ЕКРАПОЛЯЦІЇ ДЛЯ ПРОГНОЗУВАННЯ ЦІНОУТВОРЕННЯ БІТКОЇНА. Економіка та суспільство, (54). https://doi.org/10.32782/2524-0072/2023-54-40
Розділ
ФІНАНСИ, БАНКІВСЬКА СПРАВА ТА СТРАХУВАННЯ

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають